Pod hasłem „Daliśmy radę” już po raz siódmy spotkają się dzieci będące w trakcie i po zakończonym leczeniu onkologicznym oraz ich rodzice. Zjazd „Onkoludków” odbędzie się w niedzielę, 19 czerwca w Ełku.

Zjazd „Onkoludków” ma charakter rodzinnego festynu, podczas którego spotykają się rodziny dzieci leczonych lub już wyleczonych z choroby nowotworowej. Spotkanie służy m.in. zabawie, integracji, odnowieniu znajomości i przyjaźni, wymianie doświadczeń, a także propagowaniu w społeczeństwie wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci.

Podczas tegorocznego Zjazdu Onkoludków odbędą się dwa konkursy. Pierwszy z nich to konkurs na pracę plastyczną wykonaną dowolna techniką pt. „Świat Onkoludków”. Oceniane będą pomysłowość oraz zaangażowanie całej rodziny w powstanie dzieła:) Kolejnym wyzwaniem będzie konkurs na najsmaczniejsze i najciekawsze ciasto przygotowane rodzinnie. Warto się postarać, gdyż nagrody są bardzo wartościowe. W pierwszym konkursie do wygrania 3 vouchery na weekendowy pobyt dla całej rodziny w Hotelu Lipowy Most Golf Park lub Hotelu Supraśl. Twórcy najlepszego ciasta będą mogli cieszyć się nowymi sprzętami AGD.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką informacją o wydarzeniu.

19 czerwca 2016 r.
VII Regionalny Zjazd „ONKOLUDKI 2016”
„DALIŚMY RADĘ”
Ełckie Centrum Edukacji Ekologicznej
EŁK, ul. Parkowa 12
Godz. 11.00 -16.00

W programie min.:
    Dla starszych:    
wykłady, spotkania, rozmowy „co to znaczy być pacjentem i ozdrowieńcem, co można i co trzeba robić”, „czy potrzebny nam psycholog?”, dlaczego warto się spotykać? Urozmaicony kącik zdrowia i urody, porady rehabilitanta, joga, konkursy z nagrodami !!!!

Salon Fryzjerski Twój Styl Anna Pietrowiec w swoim kąciku dla mam poradzi jak pielęgnować włosy oraz pokaże jak zrobić efektowny makijaż.

         Dla młodszych:       
Zabawy integracyjne, Zajęcia w parku linowym
Dmuchane zjeżdżalnie, Quady, paintball, strzelanie z łuku

Wspólny posiłek i ognisko

Organizatorzy:
Fundacja „Pomóż Im”  (www.pomozim.org.pl)
Stowarzyszenie „ONKOLUDKI” (www.onkoludki.pl)

Patronat nad zjazdem obieli :
Ksiądz Biskup Romuald Kamiński
Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz
Starosta Ełcki Marek CHojnowski
 

Patronat medialny :

Radio 5

Gazeta Olsztyńska

TVP 3 Olsztyn

elk24.pl