W minioną niedzielę nasi obecni i byli podopieczni oraz ich rodzeństwo bawili się na dorocznej choince. Jak co roku na uczestników imprezy czekała moc niespodzianek i atrakcji. Nie zabrakło animacji, wspólnych zabaw, konkursów i tańca. O doskonały nastrój małych gości zadbali animatorzy z WOAK-u, którzy zaprosili do wspólnej zabawy, pod hasłem „Na wiejskim podwórzu”. Wiele radości wywołały również występy Łukasza Granta – iluzjonisty i Super Tomasza – Supermena. Na miejscu była też ustawiona fotobudka, w której każdy mógł wykonać wesołe, pamiątkowe fotografie. Oczywiście pojawił się święty Mikołaj z prezentami. Na łasuchów czekały zaś przepyszne pączki i wata cukrowa.

W spotkaniu udział wzięły dzieci zarówno z Białegostoku jak i całego regionu. Wśród nich byli zarówno podopieczni Fundacji „Pomóż Im”, przebywający aktualnie w domowym hospicjum, maluchy, których stan zdrowia poprawił się na tyle, że mogą funkcjonować bez hospicyjnego wsparcia, a także pacjenci po zakończonej terapii onkologicznej. Zaproszenie szczególnie było kierowane do sióstr i braci wszystkich podopiecznych, gdyż bardzo często ich potrzeby są tłumione przez obecną w domu chorobę.

– Kiedy w rodzinie pojawia się podstępna i nieprzewidywalna choroba dziecka, to nie dotyczy ona tylko tego małego człowieka. Choruje cała rodzina. I nasze działania ukierunkowane są na pomoc wszystkim najbliższym osobom małego pacjenta. Wspieramy je na każdej płaszczyźnie życia. I jednym z elementów wsparcia jest właśnie doroczna, „fundacyjna” choinka. Dajemy im możliwość radosnej i beztroskiej zabawy – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im”. – Cieszę się, że te utrudzone bólem rodziny na kilka godzin mogą opuścić swoje domy, spotkać się z innymi i z nimi zintegrować.

Fundacja przygotowała paczki z prezentami, w których znalazły się słodycze i zabawki. Upominki trafiły do wszystkich uczestników zabawy – podopiecznych oraz ich rodzeństwa.

Relacja video w TVP Białystok