W niedzielę, 12 stycznia o godz. 13:00 w białostockich Spodkach WOAK (ul. Św. Rocha 14) Fundacja „Pomóż Im” już po raz kolejny zorganizowała zabawę choinkową dla swoich podopiecznych. Razem bawili się pacjenci domowego hospicjum dla dzieci z całego województwa podlaskiego, ich rodzeństwo, dzieci wypisane spod opieki hospicyjnej, dzieci z grupy wsparcia w żałobie oraz dzieci wolontariuszy Fundacji. Głównym celem imprezy było podarowanie chwili radości i karnawałowego szaleństwa nieuleczalnie chorym dzieciom – naszym podopiecznym – które spędzają czas głównie we własnym łóżku i bardzo rzadko opuszczają cztery ściany własnego domu, ich rodzeństwu, które żyje na co dzień w cieniu choroby brata lub siostry oraz wzajemna integracja dzieci i rodzin.

„Potwory i szkółka” to hasło wywoławcze zabawy. Pięknie przebrani animatorzy rodem z filmowego hitu „Potwory i szkółka” zaprosili wszystkie dzieci do uniwersytetu straszologii. Było mnóstwo śmiechu, zabaw i tanecznych korowodów. Żywe węże na parkiecie zgodnie tworzyły dzieci zdrowe i chore, poruszające się na wózkach oraz rodzice. Szał pląsów przerwała dopiero wizyta Świętego Mikołaja, który tradycyjnie wręczył wszystkim dzieciom prezenty. C

Dziękujemy wszystkim rodzinom, które mimo niesprzyjającej pogody zdecydowały się przyjechać na zabawę. Mamy nadzieję, że wszyscy się bawili wyśmienicie i spotkamy się za rok!