W choinkowych zabawach wzięło udział niemal 200 dzieci. Wśród nich byli zarówno podopieczni Fundacji „Pomóż Im” z domowego hospicjum, jak i mali pacjenci Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

– Przy tej okazji nie zapominamy również o tych, którzy zakończyli już leczenie w Klinice i przechodzą obecnie terapię podtrzymującą – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im”.

I dodaje: – Z naszymi podopiecznymi jesteśmy przez okrągły rok, służąc im wszelką niezbędną pomocą i wsparciem. Wiemy, z jakimi trudnościami muszą się borykać na co dzień. Organizując doroczną zabawę choinkową pragniemy przede wszystkim podarować im choć kilka chwil beztroski, zabawy, radości i odpoczynku od nieodstępujących ich nawet na krok problemów.

By to osiągnąć, w programie spotkania, które odbyło się w „Spodkach”, znalazło się wiele atrakcji dla wszystkich uczestników. Mając na uwadze fakt, że żadna impreza choinkowa nie mogłaby się odbyć bez prezentów, przygotowaliśmy paczki z prezentami, w których maluchy znalazły słodycze i zabawki.