Nie ma znaczenia gdzie jesteśmy, a nawet forma fizyczna w jakiej obecnie się znajdujemy. Kto może ruszyć z domu i przebiec, przetruchtać, a nawet przemaszerować kilka kilometrów ma szansę pomóc w ten sposób podopiecznym Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Mimo że coroczna Sztafeta Electrum Ekiden ze względu na obostrzenia nie zostanie rozegrana na jednym stadionie, to odbędzie się. I kto wie – może stać się większa niż kiedykolwiek!

Fundacja Białystok Biega, bez względu na trudne czasy, nadal stara się „rozbiegać” Polskę. Po niezwykłym sukcesie wirtualnego PKO BP Półmaratonu, z naszym wsparciem organizuje Sztafetę Electrum Ekiden. Zasady udziału są bardzo proste:

  • Kompletujemy 6-osobowe zespoły.
  • Jeden zespół przebiega łącznie maraton, poszczególni zawodnicy odpowiednio: 7,2 km + 10 km + 10 km + 5 km + 5 km + 5 km (razem to 42,2 km, nieco zaokrąglony dystans maratonu, czyli 42 195 m).
  • Drużyna musi wystartować jednego dnia, bo przecież jest drużyną. Za to zawodnicy mogą być gdziekolwiek, nie tylko na Podlasiu, ale w każdym miejscu w Polsce, Europie czy na całym świecie. Nie ma też znaczenia czy biegną w lesie, po drodze czy osiedlu.
  • Uczestnik swój bieg może rejestrować dowolnym urządzeniem rejestrującym czas i pokonaną trasę. Ważne, aby była możliwość przesłania zdjęcia/zrzutu ekranu pokazującego bieg z widocznym dystansem, czasem pokonania i datą biegu.
  • Udział w biegu można wziąć w terminie 13 czerwca – 5 lipca, a więc sztafeta trwa ponad 3 tygodnie!
  • Nie obowiązuje limit czasu, każdy wynik zostanie zaliczony.

Wpisowe wynosi jedyne 150 zł na drużynę (pakiet z numerem startowym) lub 240 zł na drużynę (pakiet rozszerzony z numerem startowym oraz okolicznościowym medalem jak w biegu tradycyjnym). Co najważniejsze – 50 zł z każdego pakietu trafia na rzecz podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Na rzecz 30 niezwykłych dzieciaków i ich rodzin, dla których każdy dzień jest ważny i chcemy czynić go pięknym. Od 2015 roku Fundacja Białystok Biega przekazała na hospicjum 130 tys złotych. To olbrzymia pomoc, która pojawia się dzięki biegaczom.

Kto da radę się ruszyć, niech będzie w czerwcu z naszymi dziećmi! Po pełny regulamin i zasady zgłoszeń zapraszamy na https://electrumekiden.pl/