We wrześniu mieszkańcy Łomży będą mogli uczestniczyć w kursie organizowanym przez naszą Fundację: „Podnosimy kompetencje opiekunów osób niepełnosprawnych – kurs dla mieszkańców Łomży 2021” Dzięki współfinansowaniu zadania przez Miasto Łomża udział w nim jest bezpłatny. Szkolenie zostanie przeprowadzone w formie online – co ułatwi w nim uczestnictwo bez wychodzenia z domu.

Kurs kierujemy m.in. do tych, którzy mają w swoim otoczeniu osoby chore od urodzenia, po udarach, ciężkim przebiegu Covid, po wypadku, czy osoby starsze cierpiące na wiele schorzeń. Kurs nie daje kwalifikacji do wykonywania zawodu opiekuna czy asystenta osoby niepełnosprawnej. Jego celem jest ułatwienie członkom rodzin, w których znajduje się osoba chora, sprawowania codziennej opieki nad nią.

Uczestnicy kursu poznają problemy medyczne i etyczne na jakie napotykają opiekunowie osób niepełnosprawnych, przysługujące im uprawnienia i źródła wsparcia w zaopatrzeniu w niezbędny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Poznają psychologiczne aspekty funkcjonowania osoby niepełnosprawnej, zasady pielęgnacji (m.in. profilaktyka przeciwodleżynowa, codzienne zabiegi higieniczne, postępowanie z sondą, gastrostomią, inne) i zabiegi usprawniające. Jeden z paneli kursu dotyczyć będzie również zasad i sposobów żywienia osoby niepełnosprawnej.
Kurs zostanie zrealizowany w ciągu 5 dni szkoleniowych. Początek zaplanowany jest na 14 września br.

Chęć udziału w kursie prosimy kierować e-mailem na adres: kurs@pomozim.org.pl. Zwrotnie odeślemy kartę zgłoszeniową i ankietę, na podstawie których kwalifikujemy do udziału. Więcej informacji udziela koordynator projektu – Joanna Czupryńska-Kwiatkowska, tel. 85 66 22 003 lub 663 350 840.

Zaproszenie
Terminarz zajęć