26 i 27 listopada do Białegostoku przyjedzie specjalny ambulans, w którym będą wykonywane bezpłatnie profilaktyczne badania USG dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Wszystko za sprawą ogólnopolskiej akcji Fundacji Ronalda McDonalda.

Badania są bezpłatne, ale warunkiem wzięcia w nich udziału jest rejestracja, którą prowadzi Fundacja Pomóż Im. Rejestracja będzie się odbywała wyłącznie drogą telefoniczną we wtorek 10 listopada w godzinach od 9.00 do 15.00 pod numerem telefonu 85 662 20 03. Udział w badaniu bez wcześniejszej rejestracji nie jest możliwy. Decyduje kolejność zgłoszeń, a o zakończeniu rejestracji poinformujemy na naszym profilu na portalu facebook.com.

Badanie jest zupełnie bezbolesne i trwa niewiele ponad kwadrans. Po zakończeniu badania rodzice otrzymają wyniki wraz z ewentualnymi wskazówkami odnośnie dalszego postępowania w przypadku stwierdzenia niepokojących objawów.

Badania będą prowadzone w centralnej części Rynku Kościuszki. To właśnie tam zaparkuje specjalny ambulans Fundacji Ronalda McDonalda wyposażony w aparaty USG. Ambulans to unikalna, mobilna stacja medyczna składająca się z poczekalni i dwóch gabinetów lekarskich wyposażonych w nowoczesny sprzęt diagnostyczny.

Warto zapisać swoją pociechę. Przecież tak rzadko wykonujemy dzieciom badania profilaktyczne. A to wielki błąd, bo wiele groźnych chorób rozwija się podstępnie i bezobjawowo. Nie ryzykujmy zdrowia naszych skarbów!