Balony nadziei odleciały w powietrze.
Byli pacjenci i ich rodzice, lekarze, pielęgniarki, wolontariusze Fundacji, harcerze i mieszkańcy Białegostoku okazali wsparcie dzieciom walczącym z trudną codziennością, które przebywają w Klinice Onkologii i Hematologii w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Już po raz szósty zorganizowaliśmy Dzień Dziecka z Chorobą Nowotworową.
W samo południe za Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Białymstoku zrobiło się kolorowo a to za sprawą 300 kolorowych balonów z helem, które odleciały w powietrze. To właśnie na nich, mali pacjenci napisali nazwy swoich chorób i skryte marzenia.
Balon to symbol tego, że choroba może bezpowrotnie ulecieć w powietrze. Chcemy w ten sposób wesprzeć dzieci i ich rodziców w niejednokrotnie trudnej drodze do zdrowia. Mi udało się pokonać chorobę nowotworową w okresie dzieciństwa i wiem jakie to ważne, żeby dawać nadzieję. – mówi Krystyna Skrzycka wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”.
Dzieci, które obecnie przebywają na leczeniu w klinice w puszczeniu balonów
wyręczyli fundacyjni wolontariusze. W akcji wzięli  też udział m.in. byli i obecni pacjenci Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
Jest nam bardzo miło, że nasza akcja z roku na rok się rozrasta i coraz więcej ludzi przychodzi na plac za szpitalem, żeby być z dziećmi walczącymi z chorobą. – dodaje Skrzycka.
Uczestnicy mogli rozgrzać się podczas zumby, zjeść pączka i wypić gorącą czekoladę. Wolontariusze Fundacji razem z dziećmi na oddziale przystroili ciastka i rozweselali je w bajkowych przebraniach.
Międzynarodowy Dzień Dziecka z Chorobą Nowotworową jest też okazją do tego, żeby przypominać o profilaktyce przeciwnowotworowej i wczesnym wykrywaniu choroby.
– Róbmy badania, żeby wcześniej wykryć chorobę. Bo im bardziej jest zaawansowana, tym trudniej ją wyleczyć. – mówi Katarzyna Muszyńska-Rosłan- lekarz z Kliniki Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
Serdecznie dziękujemy Cukierni Okruszek, Cukierni Kryszeń, Pijalni Czekolady Wedel, Cukierni Fit Cake, Magdalena Właszek fotografia, DJowi Michałowi Dąbrowskiemu, Zumba Team i piłkarzom juniorów młodszych – Narew Choroszcz.