O akcji

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że już po raz dziesiąty organizujemy ogólnopolską kampanię „Pola Nadziei”. Tegorocznej, jubileuszowej edycji będzie towarzyszyć hasło: „Jesteśmy sobie potrzebni”, które w pełni oddaje przekaz całego przedsięwzięcia.Kampania swoim zasięgiem obejmuje całe województwo podlaskie, ma na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. „Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną zakwitną – są rozdawane w trakcie ulicznych kwest. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum.

Powyższe cele realizujemy poprzez organizację szkoleń dla wolontariuszy, prowadzimy zajęcia edukacyjne. Dysponujemy materiałami multimedialnymi dostosowanymi do wieku dzieci, organizujemy projekcje filmów i debaty, prowadzimy konkursy tematyczne, inicjujemy wiele innych działań.

W ramach współpracy z naszą Fundacją instytucje tworzą własne „pola nadziei” na terenie swoich placówek, biorą czynny udział w organizowanych szkoleniach, kursach oraz konkursach, kwestują podczas żonkilowych zbiórek. Wiele z nich we własnym zakresie organizuje zbiórki pieniędzy lub materiałów higienicznych dla podopiecznych Fundacji, przygotowuje mecze charytatywne, festyny itp.

Wszystkie instytucje chcące wziąć udział w tegorocznej akcji zachęcamy do wypełnienia deklaracji członkowskiej i odesłania jej do Fundacji w wybranej z poniższych opcji:

  • do siedziby Fundacji – list (ul. Ciołkowskiego 88 J, 15-545 Białystok),
  • na e-maila – skan (polanadziei@pomozim.org.pl),
  • osobiście podczas inauguracji (informacja o wybraniu tej opcji).

Pokażmy razem społeczeństwu jak ważne jest pomaganie i ile dobra może z tych działań wypłynąć.

Liczymy na Państwa zaufanie! „Jesteśmy sobie potrzebni”.

POBIERZ DEKLARACJĘ

 

O Hospicjum:

Hospicjum prowadzone jest przez Fundację „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi. Jej działania ukierunkowane są na dobro chorych dzieci, w tym właśnie na podopiecznych hospicjum. Opieka nad nieuleczalnie chorymi pacjentami finansowana jest głównie z darowizn.
Szczegółowe informacje o Fundacji, Hospicjum, zespole lekarzy i pracowników oraz o ich podopiecznych, znajdziecie na: www.pomozim.org.pl

Dane fundacji:

FUNDACJA “POMÓŻ IM” na Rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

NIP 542-305-57-55
REGON 200166740

Konto, na które możecie wpłacać pieniądze:
BANK MILLENNIUM, nr konta 44 1160 2202 0000 0000 9776 5536

 

Raporty:

Raport za Pola Nadziei 2019/2020
Raport za Pola Nadziei 2018/2019
Raport za Pola Nadziei 2017/2018
Raport za Pola Nadziei 2016/2017

X