O akcji

Fundacja „Pomóż Im” prowadząca Domowe Hospicjum dla Dzieci po raz dziewiąty organizuje na Podlasiu akcję „Pola Nadziei”, a tegorocznym mottem są słowa francuskiego pisarza: Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć.

Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.

Powyższe cele realizujemy poprzez organizację szkoleń dla wolontariuszy, prowadzimy zajęcia w szkołach i przedszkolach. Dysponujemy materiałami multimedialnymi dostosowanymi do wieku dzieci, organizujemy projekcje filmów i debaty, prowadzimy konkursy tematyczne, inicjujemy wiele innych działań.

W ramach współpracy z naszą Fundacją instytucje tworzą własne „pola nadziei” na terenie swoich placówek, biorą czynny udział w organizowanych szkoleniach, kursach oraz konkursach, kwestują podczas żonkilowych zbiórek. Wiele z nich we własnym zakresie organizuje zbiórki pieniędzy, zabawek, słodyczy, książek dla podopiecznych hospicjum, przygotowuje mecze charytatywne, festyny itp.

Wszystkie instytucje chcące wziąć udział w tegorocznej akcji zachęcamy do wypełnienia deklaracji członkowskiej i odesłanie jej na adres: Fundacja „Pomóż Im” ul. Ciołkowskiego 88J, 15-545 Białystok.

POBIERZ DEKLARACJĘ

 

O Hospicjum:

Hospicjum prowadzone jest przez Fundację „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi. Jej działania ukierunkowane są na dobro chorych dzieci, w tym właśnie na podopiecznych hospicjum. Opieka nad nieuleczalnie chorymi pacjentami finansowana jest głównie z darowizn.
Szczegółowe informacje o Fundacji, Hospicjum, zespole lekarzy i pracowników oraz o ich podopiecznych, znajdziecie na: www.pomozim.org.pl

Dane fundacji:

FUNDACJA “POMÓŻ IM” na Rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

NIP 542-305-57-55
REGON 200166740

Konto, na które możecie wpłacać pieniądze:
BANK MILLENNIUM, nr konta 44 1160 2202 0000 0000 9776 5536

 

Raporty:

Raport za Pola Nadziei 2018/2019
Raport za Pola Nadziei 2017/2018
Raport za Pola Nadziei 2016/2017

X