O akcji

Działamy z sercem – pod takim hasłem Fundacja „Pomóż Im” Białostockie Hospicjum dla Dzieci startuje w tym roku z 12 edycją kampanii Pola Nadziei.

Akcja ma na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Staje się okazją do budzenia wrażliwości, empatii, kształtowania postaw prospołecznych. „Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili (symboli nadziei) na znak solidarności z chorymi i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną zakwitną – są rozdawane w trakcie ulicznych kwest. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum.

Fundacja „Pomóż Im”, prowadząca Domowe Hospicjum dla Dzieci, pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom z terenu całego województwa podlaskiego. Mali pacjenci przebywają w domach rodzinnych, wśród bliskich, a jednocześnie mają zapewnioną niezbędną aparaturę medyczną, pomoc lekarską, pielęgniarską, socjalną, psychologiczną oraz rehabilitację. Dzięki zebranym funduszom jesteśmy w stanie zapewnić terminalnie chorym dzieciom opiekę na najwyższym możliwym poziomie. Opieką obejmujemy również najbliższą rodzinę dziecka, a po jego odejściu, służymy wsparciem w żałobie.

W tegorocznej kampanii możemy spodziewać się kolejnych nowości. Akcja będzie dopasowana do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Pomaganie jest piękne, dodaje sił zarówno tym co pomagają, jak i tym którym się pomaga. Wspólnymi siłami stworzymy już dwunaste  „Pola Nadziei”.

W ramach współpracy zachęcamy do włączenia się w kampanię poprzez utworzenie własnego „Pola Nadziei” przed siedzibą placówki, rozpowszechnianie wolontariatu wśród uczniów oraz uwrażliwienie ich na potrzeby innych. Jeżeli będzie taka możliwość to liczymy również na wsparcie przy kweście żonkilowej. Państwo mogą również we własnym zakresie organizować zbiórki pieniędzy lub materiałów higienicznych dla podopiecznych Fundacji.

Fundacja „Pomóż Im” ze swojej strony oferuje :
– pakiet startowy zawierający cebulki żonkilowe wraz z materiałami informacyjnymi,
– scenariusze lekcji dostosowane do grupy wiekowej,
– konkursy,
– kurs wolontariatu,
– wystawienie zaświadczeń i podziękowań dla uczniów, nauczycieli oraz szkół uczestniczących w akcji.

Wszystkie instytucje chcące wziąć udział w tegorocznej akcji zachęcamy do wypełnienia deklaracji i odesłania jej do Fundacji w wybranej z poniższych opcji:
• do siedziby Fundacji – list (ul. Ciołkowskiego 88 J, 15-545 Białystok),
• na e-maila – skan (polanadziei@pomozim.org.pl).
Liczymy na Państwa zaufanie! Działamy z sercem 😉

 

POBIERZ DEKLARACJĘ

 

O Hospicjum:

Hospicjum prowadzone jest przez Fundację „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi. Jej działania ukierunkowane są na dobro chorych dzieci, w tym właśnie na podopiecznych hospicjum. Opieka nad nieuleczalnie chorymi pacjentami finansowana jest głównie z darowizn.
Szczegółowe informacje o Fundacji, Hospicjum, zespole lekarzy i pracowników oraz o ich podopiecznych, znajdziecie na: www.pomozim.org.pl

Dane fundacji:

FUNDACJA “POMÓŻ IM” na Rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok

NIP 542-305-57-55
REGON 200166740

Konto, na które możecie wpłacać pieniądze:
BANK MILLENNIUM, nr konta 44 1160 2202 0000 0000 9776 5536

 

Raporty:

X