Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Kurpie Zielone, aktorzy Teatru Dramatycznego i Białostockiego Teatru Lalek, harcerze oraz grupa rekonstrukcyjna Korpusu Ochrony Pogranicza będą kwestować na rzecz Podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci Fundacji „Pomóż Im”.

Tegoroczna główna zbiórka w ramach kampanii społecznej Pola Nadziei odbędzie się w sobotę 13 kwietnia. Motto tegorocznej edycji to słowa Georgesa Bernanosa „Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć”.

Naszych wolontariuszy w żółtych koszulkach z zaplombowanymi puszkami będzie można spotkać w:
– białostockich galeriach handlowych (a także w Łomży i Ełku),
– w dziesięciu sklepach Chorten,
– na Rynku Kościuszki
– na Plantach.

W tegoroczną akcję włączyło się też Muzeum Podlaskie (Muzeum Ratusz, Muzeum Historyczne, Muzeum Alfonsa Karnego) i Muzeum Wojska, w których będzie można spotkać Wolontariuszy Fundacji. Nasze stoisko będzie też widoczne na Rynku Kościuszki na jarmarku wielkanocnym, na który przygotowaliśmy ozdoby wielkanocne i smakołyki.

Wolontariusze będą też rozdawać gorącą czekoladę z Pijalni Czekolady Wedel.

Uczniowie szkoły ZDZ w Białymstoku będą w Atrium Biała układać fryzury za datek do puszki.

Do finału Pól Nadziei przyłączają się: Restauracja Kawelin, Esperanto Cafe i Folwark Nadawki. Połowa przychodu ze sprzedanej kawy w dniach 8-13.04 zostanie przeznaczona na rzecz podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

„Rowerowa” i FitCake przekażą tego dnia na naszą rzecz część utargu.

Baristacja – włącza się w naszą akcję i pieniądze ze sprzedaży drożdżówki trafią do naszej puszki. Aż do wyczerpania!

A w Miodosytni – za datek do puszki będzie można dostać kawę przelewową czarną.

Przygotowaliśmy też atrakcje – przejazd autobusem „ogórkiem” z przewodnikiem. O godzinie 11:00, 12:00 i 13:00 – autobus będzie wyjeżdżał z parkingu przy Pałacu Branickich. Za datek do puszki będzie można poznać historię naszego miasta.

Opera Podlaska tego dnia podświetli się na żółto – na znak łączności z osobami nieuleczalnie chorymi.

W akcji weźmie udział w sumie 800 Wolontariuszy.

„Pola Nadziei” to międzynarodowa kampania społeczna mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Realizują ją wyłącznie hospicja, a na Podlasiu od początku jej przebieg koordynuje Fundacja „Pomóż Im”.

Ważnym elementem akcji jest sadzenie jesienią żonkili, które symbolizują nadzieję. W tym roku na jesieni rozdaliśmy 13 tysięcy cebulek. Kwiaty będą rozdawane podczas finałowych kwest. Zebrane pieniądze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb małych podopiecznych Białostockiego Hospicjum i budowę Domu Opieki Wyręczającej.

W akcję włączają się też sklepy PSS Społem, w których zbiórka odbędzie się 27.04.

Zapraszamy serdecznie! Pomóżcie nam pomagać dzieciom, dla których liczy się każdy dzień.