24 grudnia, w wigilię, o godz. 12:00 , wolontariusze Fundacji „Pomóż Im” w mikołajowych przebraniach wraz z Mikołajem i Pawłem Małaszyńskim pojawili się w białostockiej klinice onkologii, by wręczyć prezenty wszystkim dzieciom, które muszą zostać na święta w UDSK z powodu leczenia. Gwiazdkę w szpitalu spędziło ośmioro małych pacjentów. Jak co roku w Wigilię, w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej gościły również rodziny pacjentów, nie zabraknie więc prezentów świątecznych dla rodzeństwa naszych dzieci.

Boże Narodzenie to ulubione święto wszystkich dzieci, także tych chorych. Nikt z nas nie chciałby spędzić gwiazdki w szpitalu, dlatego Fundacja „Pomóż Im” dokładała szczególnych starań, aby w tym okresie w klinice onkologii dużo się działo. Mali pacjenci wraz z wolontariuszami Fundacji przygotowywali kartki do Świętego Mikołaja, wspólnie kolędowali i ozdobili klinikę i pierniczki oraz spotkali się w mikołajki z prawdziwym Mikołajem z Laponii i aktorem Cezarym Żakiem.

Galerię zdjęć z wigilii na onkologii można obejrzeć poniżej oraz na portalach Poranny.pl oraz Gazeta.pl
Na stronie Radia Białystok posłuchać można relacji radiowej z wydarzenia, a na portalu Gazety Współczesnej obejrzeć materiał video z wizyty
Reportaż z wizyty pojawił się także w Obiektywie TVP Białystok