Kwesta „Pola Nadziei”

Ładowanie Wydarzenia

Wydarzenie Navigation

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Kwesta „Pola Nadziei”

21 maja 2017 - Miejsce: Białystok

W niedzielę wielki finał żonkilowej kwesty „Pola Nadziei” – to już siódma edycja kampanii społecznej. Hasło jej tegorocznej odsłony brzmi: „A nadzieja może wszystko…”. Nieodłącznym elementem każdej edycji jest tzw. „Żonkilowa” kwesta, którą w tym roku zaplanowano na najbliższą niedzielę. Tego dnia, wolontariuszy ubranych w charakterystyczne, żółte koszulki z czerwonym, fundacyjnym logo będzie można spotkać m.in. w Białymstoku, Łomży, Ełku, Sokółce i wielu mniejszych miejscowościach.
Celem jaki od lat przyświeca „Polom nadziei” jest rozpowszechnianie idei bezinteresownej pomocy na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci i ich najbliższych. To ogólnopolska akcja, którą realizują wyłącznie hospicja.
Na czym polega? – Jesienią w bardzo wielu miejscach i dzięki życzliwości wielu instytucji posadziliśmy żonkile, które symbolizują nadzieję. Kwiaty zakwitły wiosną i mają w symboliczny sposób zwrócić uwagę na trudny los naszych podopiecznych – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im” i dodaje, że ta szczególna kampania społeczna ma przede wszystkim uwrażliwić społeczeństwo na chorobę i cierpienie osób, które znajdują się w najbliższej okolicy.
21 maja odbędzie się główna część Kampanii „Pola Nadziei”, czyli zbiórka funduszy na rzecz podopiecznych domowego hospicjum dla dzieci. Białostocki „sztab” kwesty zostanie zorganizowany w Galerii Jurowieckiej. Tam też powstanie specjalna, „żonkilowa” strefa. Na wszystkich, którzy przyjdą do galerii czeka moc atrakcji. Wszystko zacznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 18.00, w programie między innymi: malowanie twarzy, darmowe porady rehabilitantów z FCMedu, pokaz ratownictwa medycznego, pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Białymstoku. Barwną zumbę zatańczą uczniowie Fabryki Tańca. Dodatkowo salon „Twój styl” zaproponuje paniom dzień metamorfozy. Specjaliści wizażu indywidualnie dobiorą fryzury i makijaż.
Atrakcje czekają również na mieszkańców Łomży, którzy odwiedzą w tym dniu Galerię Veneda. Tam także impreza wystartuje o 10.00, a zakończy się o 18.00. W programie znajdą się między innymi występy taneczno – wokalne czy wyjątkowe zawody robotów. Będą też pokazy: strzelectwa, urządzeń elektropneumatycznych, projektowania i wykorzystywania elementów przestrzennych, programowania mikroprocesorów i pojazdów zdalnie sterowanych, wystawa samochodów i wiele innych atrakcji. Można będzie kupić wyroby ceramiczne, wykonane przez wychowanków bursy szkolnej nr 3 Łomży, która od lat aktywnie angażuje się w Kampanię.
W niedzielę naszych wolontariuszy będzie można spotkać m.in. w białostockich galeriach handlowych: Jurowiecka, Atrium Biała, Antoniuk oraz Auchan Hetmańska i Produkcyjna, w Parku Planty, a także na Rynku Kościuszki, w sklepach PSS Społem oraz ponad 50 parafiach w Białymstoku i okolicy.
Dodatkowo będą też obecni w Łomży, Ełku, Sokółce, Kleszczelach i wielu mniejszych miejscowościach całego regionu. – Nie przechodźcie obok nich obojętnie. Każda złotówka sprawi, że w życiu naszych podopiecznych będzie mniej bólu i cierpienia – mówi prezes Fundacji „Pomóż Im”.
Oficjalne podsumowanie efektów tegorocznej odsłony Kampanii „Pola Nadziei” odbędzie się 21 czerwca w „Spodkach”, w Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury.

Szczegóły

Data:
21 maja 2017
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Białystok
Białystok, Podlaskie Polska
Telefon:
85 66 22 003

Wydarzenie Navigation

X