Akcję zapoczątkowaliśmy w ubiegłym roku. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych informacji zwrotnych, zarówno od nauczycieli jak i rodziców. Stąd mamy nadzieję że do tegorocznej akcji przyłączy się więcej placówek, klas i uczniów.

Na czym polega?
Realizując akcję przeprowadzają Państwo w swoich klasach lekcję, w której uczniowie dowiadują się czym jest wolontariat, jak i dlaczego pomagać, poznają przykład organizacji, która pomaga potrzebującym, uczą się pisać listy i wcielają się w role wolontariuszy.
W obecnych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek, czy listów, z wykorzystaniem zaadresowanych kopert, znaczków i odręcznie napisanej treści na kartce papieru, odchodzi w niepamięć. Dlatego warto przypominać o takiej formie komunikacji swoim uczniom. Przy okazji mogą poznać oni zasady pisania listów, adresowana kopert, poznają zwroty grzecznościowe, inne.
Dodatkowo uczestnicząc w akcji „Pomaganie przez pisanie” mogą pomóc podopiecznym Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Jak?
Uczniowie uczestnicząc w akcji wcielają się w rolę wolontariuszy, którzy w listach proszą swoich rodziców, babcie, dziadków, najbliższych o wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci. Poza tym dowiadują się, czym jest hospicjum i dlaczego i w jaki sposób warto pomagać.

Zapraszamy do udziału w akcji!
Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w akcji i przeprowadzenia lekcji w Państwa klasach. Wszystkie materiały zostały rozesłane drogą mailową.