Jak co roku zachęcamy Was do udziału w konkursach, które jak zwykle towarzyszą każdej kolejnej odsłonie kampanii. Tym razem chcemy Was zaprosić do zaangażowania w dwóch przedsięwzięciach. Konkursy nie są zwykłą zabawą. Niosą w sobie o wiele głębszy sens. Stanowią bowiem znakomitą okazję do głębszej refleksji nad istotą życia ludzkiego, niesienia pomocy i nadziei potrzebującym.

Tegorocznym konkursom towarzyszą hasła: „Hospicjum to też życie” / „Lubię pomagać”. Konkurs plastyczny kierujemy do dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych klasy 1-3 i klas 4 – 7. Starszych – gimnazjalistów i uczniów szkół średnich – chcemy z kolei zachęcić do udziału w konkursie poetyckim.

Drugi z przygotowanych przez nas w tym roku pomysłów to konkurs pod hasłem: „Zarazić wolontariatem”. Zadaniem uczestników jest z kolei opracowanie ciekawego scenariusza lekcji edukacyjnych dla nauczycieli ze szkół współpracujących w ramach kampanii.

Na prace czekamy do 20 maja 2018 roku. Wybór laureatów prac nastąpi między 21 maja a 1 czerwca 2018. Laureatów nagrodzimy podczas podsumowania kampanii tuż przed wakacjami.

Wszelkie informacje dotyczące konkursów znajdują się w regulaminach:
2018 Konkurs – Wiersz.pdf
2018 Konkurs – Scenariusz lekcji edukacyjnej.pdf
2018 Konkurs – Plastyczne.pdf