Już 7 marca, w Łomży wystartuje kolejna edycja kursu wolontariatu. Czekamy na wasze zgłoszenia!

Kurs rusza 7 marca o godzinie 11.00 w Bursie Szkolnej nr 3. Pierwsze spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom związanym z działalnością Fundacji, prawom i obowiązkom wolontariusza i uwarunkowaniom psychologicznym wolontariusza. Na kolejnym spotkaniu, które zaplanowaliśmy 15 marca (początek godzina 11.00) poruszymy temat specyfiki działalności Domowego Hospicjum dla Dzieci.

W kwietniu na Wydziale Nauk o Zdrowiu wystartuje z kolei doroczny kurs dla chętnych z Białegostoku i okolic. Pierwsze, inauguracyjne spotkanie odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 18.00. Uczestnicy będą mogli bliżej poznać naszą Fundację. Opowiemy co robimy i w jakim zakresie. Drugie spotkanie będzie miało miejsce 11 kwietnia i zostanie w całości poświęcone kwestiom dziecięcego hospicjum. Tydzień później (18 kwietnia) zaprosimy na 3 spotkanie a poruszymy na nim temat Pierwszej pomocy. Co ciekawe, zajęcia teoretyczne będą połączone z praktycznymi. Ostatni raz w ramach kursu spotkamy się 25 kwietnia (18.00). Temat przewodni to: Wolontariat na Oddziale Onkologii oraz organizacja głównej zbiórki w ramach „Żonkilowej kwesty”.

Zgłoszenia (imię nazwisko, adres e-mail, telefon kontaktowy) na Kurs w Łomży należy przesyłać na adres dorotagrabowska7@wp.pl

Zgłoszenia na kurs w Białymstoku prosimy kierować na adres wolontariat@pomozim.org.pl