Już niespełna miesiąc dzieli nas od uroczystej inauguracji, kolejnej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem „Pola Nadziei”, którą jak co roku w naszym regionie koordynuje Fundacja „Pomóż Im”. Tegorocznym mottem są słowa zawarte w Liście do Rzymian „Nadzieja zawieść nie może…”.

Wszystkich zainteresowanych  zapraszamy na uroczystą inaugurację akcji, która zaplanowana jest na 6 października, w sali Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, o godzinie 11.00. Od początku  października natomiast współpracujące z Fundacją  instytucje będą  tworzyć  własne pola nadziei, sadząc żonkile na terenie swoich placówek.

Tradycyjnie już oficjalne rozpoczęcie Kampanii zaplanowano również w Łomży. Jak co roku, tak i tym razem, łomżyńska inauguracje będzie mieć miejsce w Bursie Szkolnej nr 3 w dniu 11 października o godz. 15:00

Od listopada rozpoczniemy również  zajęcia edukacyjne, podczas których  zapoznamy dzieci  i młodzież zideą opieki  hospicyjnej i ogólnie z działalnością  Fundacji . Przybliżymy  pojęcie wolontariatu – uwrażliwiając , już od najmłodszych lat,  na los osób chorych i potrzebujących. Zajęcia będą organizowane do końca marca w placówkach z całego regionu.

1 marca wystartują konkursy plastyczne. Prace konkursowe będzie można nadsyłać do końca kwietnia. Nie może się też obejść bez kursu wolontariatu. Ten podobnie jak w poprzednim roku zostanie przeprowadzony  zarówno w Białymstoku  jak i  Łomży. Szkolenia zaplanowaliśmy na luty, marzec i kwiecień  2018r.

Wiosną natomiast odbędzie się wielki finał kampanii, czyli „Żonkilowa Kwesta”. W  wielu miejscach całego regionu będzie można spotkać naszych wolontariuszy (również absolwentów kursu), którzy w zamian za datki na rzecz naszego hospicjum będą rozdawali żonkile – symbole nadziei, które wyrosną na zakładanych jesienią specjalnych „żonkilowych polach”.

Podsumowanie zaplanowano na 12 czerwca.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Instytucje  zainteresowane wzięciem udziału w akcji .
Aby przyłączyć się do Kampanii  wystarczy pobrać deklarację, wypełnić ją a następnie odesłać  na adres Fundacji ul. Ciołkowskiego 88 J, 15-545 Białystok

O Akcji [pobierz w PDF]
Deklaracja uczestnictwa [pobierz w PDF]
Program Kampanii 2017/2018 [pobierz w PDF]