Pola Nadziei

Powstały kolejne „Pola Nadziei”

Przez cały październik w kilkudziesięciu punktach w całym regionie, wzorem lat ubiegłych, uczestnicy kampanii sadzili żonkilowe cebulki. W wielu przypadkach było to rozwijanie stworzonych w ubiegłych latach, istniejących już żonkilowych pól. Ale, co ważne były też i takie miejsca, w których uczyniono to po raz pierwszy. Wiosną, gdy zakwitną, żonkile będą w symboliczny sposób przypominać o losie i potrzebach osób chorych, cierpiących, samotnych. Tworzenie „Pól Nadziei” to stały i nieodłączny element każdej kolejnej odśłony tej akcji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie „Pola Nadziei”: kliknij tutaj.

VII edycja wystartowała!

Wiosną – już po raz siódmy, w całym regionie zakwitną prawdziwe „Pola Nadziei”. Tworzące je żonkile mają przypominać ludziom o trudnym losie osób chorych, niepełnosprawnych, potrzebujących. To symbol ogólnopolskiej kampanii o tej samej nazwie, której kolejna edycja wystartowała w piątek, 7 października.

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, w obecności uczniów i nauczycieli z całego regionu, którzy biorą w niej udział, Fundacja „Pomóż Im”, zainaugurowała w regionie edycję 2016/2017.

Więcej informacji w naszej relacji.

Zbliża się kolejna edycja Kampanii!

Już niewiele ponad miesiąc dzieli nas od uroczystej inauguracji, kolejnej odsłony ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem „Pola Nadziei”, którą jak co roku w naszym regionie koordynuje Fundacja „Pomóż Im”.

W tym roku akcja wystartuje 7 października. Oficjalne i uroczyste rozpoczęcie odbędzie się w sali Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, o godzinie 11.00 Wcześniej, bo już od 1 października ruszy doroczna akcja sadzenia żonkili w placówkach, które włączą się w organizację – na terenie szkół, przedszkoli, uczelni i instytucji publicznych.

10 października oficjalne rozpoczęcie edycji 2016/2017 zaplanowano w Łomży. Jak co roku, tak i tym razem, łomżyńska inauguracje będzie mieć miejsc w Bursie Szkolnej nr 3.

Więcej informacji znajdziecie tutaj

Szósta już „Żonkilowa kwesta” – 10 kwietnia!

Trwa 6 już edycja ogólnopolskiej Kampanii społecznej „Pola Nadziei”. Bieżąca odsłona akcji rozpoczęła się 16 października w Auli Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB. Kilka dni później – 20 października miała miejsce uroczysta inauguracja w Łomży. Jak co roku jesienią posadziliśmy cebulki żonkili – symbol nadziei. W tym roku, po raz pierwszy stworzymy w Białymstoku „Miejskie Pola Nadziei”, które lada dzień zakwitnie na Plantach!

Przez niemal całą jesień i zimę – odbywało się wiele akcji i inicjatyw, które mają na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na los cierpiących, chorych i potrzebujących. Cieszymy się, że znów jesteście z Nami, że Wspólnie możemy budować tę piękną ideę. Stałym elementem Kampanii jest organizowany przez nas doroczny Kurs Wolontariatu, który odbył się w marcu.

Najważniejszym elementem każdej kolejnej odsłony „Pól Nadziei” jest „Żonkilowa kwesta”, która odbędzie się w wielu miejscach całego regionu już 10 kwietnia. Tego dnia będzie można spotkać naszych wolontariuszy, którzy również w ten sposób będą zdobywali swoje pierwsze szlify w pracy wolontariackiej kwestując na rzecz naszych podopiecznych.

Aktualne informacje na temat tegorocznej edycji Kampanii na stronie Pól Nadziei

Wkrótce więcej szczegółów. Zapraszamy!

5 edycja Kampanii „Pola Nadziei”. Podsumowaliśmy wspólne dokonania!

Festyn, który odbył się w niedzielę 14 czerwca połączony był zarazem z rozgrywaną po raz pierwszy w regionie sztafetą maratońską „Electrum Ekiden. Pomóżmy Razem!” na rzecz naszych hospicyjnych podopiecznych.

Symbolem akcji jest żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. Jesienią 2014 r. Fundacja „Pomóż Im”, prowadząca Domowe Hospicjum dla Dzieci, po raz piąty włączyła się w ogólnopolską kampanię „Pola Nadziei”, w ramach której propagowaliśmy ideę ruchu hospicyjnego oraz czynnie pomagaliśmy dzieciom nieuleczalnie chorym.

Tegoroczna kampania była pod każdym względem rekordowa. W tym roku udało się zebrać łącznie kwotę 212 815, 24 zł z czego 150 716,48 zł to wynik majowej kwesty żonkilowej a 62 098,76 zł to efekt wsparcia ze szkół i przedszkoli z całego regionu, które w ramach Kampanii organizowały kiermasze, licytacje, wystawy. W tegorocznej akcji uczestniczyło 144 instytucje, w tym: 48 Przedszkoli, 27 Szkół Podstawowych, 69 Szkół Gimnazjalnych, Ponadgimnazjalnych, Zespołów szkół.

Zorganizowano 53 spotkania edukacyjne w szkołach, przedszkolach i instytucjach informujące o idei kampanii „Pola Nadziei”, o opiece paliatywnej i wolontariacie , w których uczestniczyło 3520 osób (dzieci, młodzieży i nauczycieli). Szczególne było również zaangażowanie wolontariuszy. W żonkilowych kwestach łącznie wzięło udział 943, w niedzielnym podsumowaniu Kampanii 32, a w pozostałych działaniach 67 gotowych do pomocy młodych ludzi.

W trakcie pikniku, na placu przed Teatrem Dramatycznym Białostoczanie mogli korzystać z wielu atrakcji dla dzieci i młodzieży. Przez kilka niedzielnych godzin, czas uczestnikom pikniku uprzyjemniały liczne występy wokalne i popisy taneczne dzieci, młodzieży, ale i dorosłych. Na zakończenie imprezy wystąpiła gwiazda – zespół Exaited.

W naszym namiocie swoje, na wskroś wyjątkowe prace, wystawiał nasz podopieczny – Adrian Mańczak. To małe dzieła sztuki, o prawdziwie artystycznych walorach. Na miejscu można było wesprzeć Adriana w rozwoju jego talentu, kupując jego dzieła. Przez cały czas, na placu przed Teatrem można było spotkać naszych wolontariuszy, którzy zbierali datki do puszek.

W tym roku podsumowanie „Pól Nadziei” połączyliśmy z odbywającą się równolegle, pierwszą w regionie sztafetą maratońską „Electrum Ekiden. Pomóżmy Razem!”, dochód z której wesprze nasze działania pomocy dla hospicyjnych podopiecznych, a w szczególności pozwoli na zwiększenie zakresu wsparcia dla rodzin. Zobacz relację z Biegu!

Ważnym elementem podsumowania Kampanii było nadanie honorowego tytułu „Siewcy Nadziei”, który trafił do instytucji szczególnie mocno zaangażowanych w tegoroczną kampanię. 7 symbolicznych tytułów przyznano placówkom:

– Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie
– Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży
– VIII Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku
– Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku
– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Fastach
– Zespół Szkół w Jaświłach
– Bursa Szkolna nr 3 w Łomży
Piknik był przy tym okazją do wręczenia nagród autorom wyróżnionych prac w ogłoszonych przez nas konkursach na: Hasło promujące kampanię „Pola Nadziei” – dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, Logo kampanii „Pola Nadziei” prowadzonej przez Fundację „Pomóż Im” – dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, Plakat „Pól Nadziei” – dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, Projekt maskotki Fundacji „Pomóż Im” – dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zobacz wyniki konkursu.

5 edycja Kampanii ruszyła 10 października 2014 roku w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Od listopada do maja trwały kiermasze świąteczne i różne akcje charytatywne prowadzone w placówkach oświatowych i kulturalnych na rzecz podopiecznych. Elementem kampanii jesiennej „Pól Nadziei” było sadzenie żonkili w okresie między

Przez dwa tygodnie – od 1 do 15 października 2014 r. w wybranych miejscach wokół szkół, przedszkoli, uczelni i urzędów. W ten sposób w Białymstoku i innych miejscowościach województwa podlaskiego powstały 143 żonkilowe „Pola Nadziei”. Przypominały nam one o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

W marcu zorganizowaliśmy doroczny kurs wolontariatu, w którym udział wzięła rekordowa liczba osób – 525. Przez 3 majowe niedziele odbywały się „kwesty żonkilowe” – na terenie Białegostoku i kilkunastu innych miejscowości naszego województwa oraz Orzysza, w hipermarketach, punktach usługowo-handlowych, przed kościołami, parafiami prawosławnymi.

 

 

X
} ?>