Pola Nadziei

Fundacja „Pomóż Im” prowadząca Domowe Hospicjum dla Dzieci po raz dziewiąty organizuje na Podlasiu akcję „Pola Nadziei”, a tegorocznym mottem są słowa francuskiego pisarza: Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć.

Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.

Powyższe cele realizujemy poprzez organizację szkoleń dla wolontariuszy, prowadzimy zajęcia w szkołach i przedszkolach. Dysponujemy materiałami multimedialnymi dostosowanymi do wieku dzieci, organizujemy projekcje filmów i debaty, prowadzimy konkursy tematyczne, inicjujemy wiele innych działań.

Wszystkie instytucje chcące przyłączyć się do akcji zapraszamy po więcej informacji na stronę „Pola Nadziei”: kliknij tutaj.

Najnowsze aktualności:
X
} ?>